Graviola

Graviola - liek z dávnych čias

Anona Graviola, známa tiež pod menom Guanabana, je malý nenápadný strom pochádzajúci z tropickej časti Peru. Na prvý pohľad zaujme košatou rozvetvenou korunou a žiarivo zelenými listami. Práve v nich tkvie jej liečivá sila, vďaka ktoréj bola známa už v predkolumbovskej ére. Miestni obyvatelia ju hojne využívali v ľudovej  medicíne. Získané poznatky následne odovzdávali po generácie, vďaka čomu sa dostali až k nám. Nie nadarmo v súčasnosti Graviola opäť naberá na popularite. Reprezentuje nezastupiteľnú funkciu prírody v našich životoch, na ktorú mnohí z nás zabúdajú. Graviola sa vracia, aby nám tento fakt pripomenula.

Graviola
Graviola

zdroj: Pixabay

Graviola sa predstavuje

V oblasti Amazónie, karibských Antíl, Strednej Ameriky a severnej časti Južnej Ameriky rastie zaujímavá rastlinka označovaná mnohými menami. Či už to soursop alebo Guanabana, vždy sa jedná o jednu a tú istú rastlinu. Graviola sa vyznačuje veľkými a lesklými tmavozelenými listami a žltozelenými plody, ktoré v sebe údajne kombinujú chuť jahôd a banánov. V Európe sa však bežne nedajú kúpiť, lebo veľmi zle znášajú dopravu a rýchlo sa kazia.

Liečivé účinky stromu gravioly sú ľuďmi využívané už po stáročia. Naši predkovia objavili mimoriadne vlastnosti, ktorými oplývajú nielen spomínané listy, ale všetky časti stromu. Tie dokázali účinne zužitkovať pri pomoci od ťažkostí najrôznejšieho charakteru. Z ich vedomostí ťažíme dodnes.

Graviola - v čom pomáha


Kôra, listy a korene, to všetko  pôsobí ako prirodzené sedatívum a uľaví od ťažkostí spôsobených cukrovkou. Obyvatelia Peruánskych And popíjajú čaj z listov, aby si uľavili pri kataru, teda zápalu sliznicových membrán. V brazílskej Amazónii ho využívajú pri eliminácii problémov s pečeňou. Proti neuralgii, reumatizme a artritických bolestiach zaberá zvonka podávaný olej z listov a nezrelých plodov zmiešaný s olejom olivovým. Domorodci na Jamajke a Haiti rieši podávaním kôry a listov úpravu srdcového tepu, kašeľ, chrípku, astma, asténiu, vysokého tlaku a parazitmi. Keď to všetko zhrnieme, tak Graviola má:

  • Antivirové, antimikrobiálne a antiparazitické účinky
  • Snižuje krevný tlak
  • Priaznivo upravuje hodnoty cukru a tuku v krvi
  • Zmierňuje následky špatnej skladby stravy a nezdravého životního prostredia
  • Detoxikuje a čistí organizmus
  • Zvyšuje odolnosť imunitného systému a významne posiluje celkovú vitalitu organismu
  • Ideálna podporná terapia pre onkologických pacientov

Graviola - jej účinné látky

Esenciálne oleje sú charakteristickou zložkou plodu gravioly. Ojedinelý je vysoký obsah látok typu annonacenové acetogeniny , u ktorých boli pri modelových experimentoch zistené silné protirakovinové účinky. Vysoký je obsah trieslovín - taninov, plod obsahuje ianthokyany a flavonoidy. Z vitamínov stojí za zmienku obsah vitamínov A, C, B1, B2 a niacínu.

Graviola sa momentálne stáva obľúbenou ako doplnok stravy s mnohými priaznivými účinkami na organizmus. Posilňuje jeho obranné funkcie, napomáha jeho správnej činnosti a zmierňuje následky zlej skladby stravy a nezdravého životného prostredia. Okrem toho upokojuje, čím napomáha k udržaniu psychickej rovnováhy.


Doporučujeme: Graviola Advance

Graviola ADVANCE obsahuje vysoko koncentrovaný extrakt 4:1 z plodov gravioly. Vďaka tomu sú biologicky aktívne látky nachádzajúce sa v doplnku v 4-krát vyššej koncentrácii než v samotných plodoch gravioly.

Celý proces spracovania gravioly je maximálne šetrný a zohľadňuje snahu zachovať v graviole všetky hodnotné prírodné látky. Na konci spracovania nasleduje výstupná kontrola suroviny. V ČR vykonávame nezávislú kontrolu kvality v akreditovanom laboratóriu - mikrobiologickú analýzu a analýzu na ťažké kovy. Vďaka tomu môžeme zaručiť graviolu tej najvyššej kvality.

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky